Skip navigation.
Вхідна сторінка
Авторський сайт

Криптосистеми на еліптичних кривих або популярна криптографія

Останні рік - два, помітний значний ріст кількості статей у наукових виданнях та виступів на конференціях по темі захист інформації та криптографія.

Особливою популярністю користуються теми доповідей:

 • "Порівняння надійності криптосистем на еліптичних кривих з [...]" або "Використання еліптичних кривих у [...]", де [...] може бути чим завгодно.
 • "Порівняння надійності (довжини ключа) у [...]"
 • Інколи доповідь по такій комплексній та складній темі як захист інформації та точній і делікатній темі криптографія перетворюється на невнятне бурмотіння недоведених тверджень.

  Доводиться спостерігати наукові доповіді у галузі криптографіїi (навіть на вузькопрофільних семінарах) де доповідач не тільки не володіє математичним апаратом, а і не володіє означеннями по темі доповіді. Про якість "порівняння надійності [...]" взагалі не йдеться.

  Складається враження, що криптографія стає чарівним словом яке корисно включати у тему доповіді для проштовхування своїх статей та виступів.

  Маємо те, що маємо

  Потрібно виходити з того, що криптографіяi (шифрування) не є предметом детального дослідження у жодному з принаймні Львівських університетів - тому термінологія і математичний апарат ще не цілком визначені.
  З іншої сторини в Україні інформація ще не є такою дорогою, щоб її захист коштував великих грошей, потрібних для розвитку науки.

  Дослідження криптографії у Львові

  У Львові є фахівці які займались дослідженнями у галузі криптографіїi щє з радянськіх часів. Термінологія і математичний апарат легко доступні бажаючому стати фахівцем. Матапарат випробуваний. Термінологія є. Принаймні англійська та російська. З українською суттєвих проблем немає.
  Спецкурси "Криптографія" викладають у багатьох Львівських ВУЗах.
  Є викладачі які читають відповідні курси, аспіранти які ніби пишуть дисертації...
  Деякі львівські ВУЗи займаються науково-дослідними роботами у галузі криптографії та захисту інформаціїi...
  Але тенденція виступів для "галочки" подана тут досі зберігається. :(

  Існує такий проект - проект

  Існує такий проект - проект Ейлера (http://projecteuler.net/). На ньому розглядаються, зокрема, питання близьки до криптоалгоритмів.

  На окремі задачі відповідають не більше 300-400 користувачів з 342007 зареєстрованих (на день коментаря). Думаю, серед усіх праць вітчізняних вчених (з довільної галузі, да і не тільки вітчізняних) пропорційно, тобто близько 1/1000 робіт є досягненнями, якими не соромно поділитись зі світом. Чому криптографіяi має бути винятком?..

  Додати новий коментар

  Ця інформація зберігається приватно і не буде оприлюднена.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Glossary terms will be automatically marked with links to their descriptions. If there are certain phrases or sections of text that should be excluded from glossary marking and linking, use the special markup, [no-glossary] ... [/no-glossary]. Additionally, these HTML elements will not be scanned: a, abbr, acronym, code, pre.

  Детальніше про опції форматування